Kolarze uczcili pamięć Marka Galińskiego. Za nami trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021 [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Dag, mat. UM Opoczno i organizatorów
Zdjęcia organizatorów ŻTC BIKE RACE 2021 oraz Urzędu Miejskiego w Opocznie
W niedzielę, 6 czerwca, odbył się trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021 Memoriał Marka Galińskiego. Przed rozpoczęciem rajdu, zawodnicy i samorządowcy wspólnie uczcili pamięć wybitnego kolarza, Marka Galińskiego.

Wyścig kolarski w Opocznie. Za nami trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021

W Opocznie odbył się trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021 Memoriał Marka Galińskiego. Przed rozpoczęciem rajdu, uczestnicy i samorządowcy wspólnie uczcili pamięć Marka Galińskiego. Kwiaty na grobie zasłużonego kolarza złożył burmistrz Opoczna Dariusz Kosno, starosta opoczyński Marcin Baranowski oraz przyjaciele Marka Galińskiego.

Uczestnikami memoriału byli kolarze zawodowi, jak i amatorzy nie tylko z województwa łódzkiego. Zawodnicy mierzyli się w kilku kategoriach wiekowych, a najstarszy uczestnik miał 91 lat.

Udział w wyścigu wzięli udział opocznianie, a także tomaszowianie i piotrkowianie. Organizatorzy przedstawili wstępne wyniki wyścigu w poszczególnych kategoriach. W kat. K20 na podium stanęła tomaszowianka Karolina Witek z LKK START Tomaszów Maz. W kat. K40 piąte miejsce zajęła Dorota Warczyk również z LKK START Tomaszów Maz. Obie tomaszowianki świetnie poradziły sobie również w kategorii K-Open.

W kat. M30 startowali Daniel Packi z Tomaszowa oraz Daniel Miśkiewicz z Opoczna, którzy reprezentowali Lider Team Opoczno. Zajęli 12. i 13. miejsce. Z kolei w kat. M40 opocznian Dariusz Miśkiewicz zajął 7. miejsce, Artur Reszka z Opoczna wygrał 15. miejsce. Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali Katarzyna Galińska, burmistrz Opoczna Dariusz Kosno, zastępca burmistrza Andrzej Kacprzak, dyrektor wydziału sportu i rekreacji Katarzyna Niewadzi, radny powiatu opoczyńskiego Michał Białek.