Po raz czwarty odbyła się Leśna Zadyszka i Feniksowe bieganie po lesie ZDJĘCIA, WYNIKI

Dag, mat. UM
UM Opoczno/ Sport i Rekreacja
Już po raz czwarty w opoczyńskich lasach odbyła się Leśna Zadyszka - bieg na ponad 10 kilometrów. Udział w imprezie wzięło 80 biegaczy z regionu. Kto wygrał?

80 uczestników wystartowało w 4. Leśnej Zadyszce - Biegu na 10,3 km leśnymi bezdrożami, w większości Lasu Januszewskiego w okolicach Opoczna.

Najlepszy w biegu okazał się Kacper Marańda z Klubu Volley Żelazny Opoczno, który trasę pokonał z czasem 38 minut, drugie miejsce zajął Karol Grabda, a trzecie miejsce zawodnik LKS Feniks Opoczno, Szymon Wiktorowicz.

W kategorii open mężczyzn wygrał Artur Petrosyan, drugie miejsce zajął Grzegorz Stępień z LKS Feniks Opoczno, a trzecie miejsce Dawid Kowalczyk. W kategorii mundurowej pierwsze miejsce zajął Witold Stanik, drugi był Arkadiusz Szuptarski, a trzeci z Klubu Feniks Opoczno, Łukasz Kapusta.

W kategorii open kobiet wygrała Natalia Milczarek, drugie miejsce zajęła Aleksandra Piekarska, a trzecie Iwona Jędrzejczyk.

Najstarszym uczestnikiem Leśnej Zadyszki był Grzegorz Sygut, a najmłodszym Bartosz Cisak. Biegaczy, po wyznaczonej i oznaczonej terenowej trasie, prowadzili kolarze z Klubu Feniks Opoczno: Włodzimierz Kmita i Tomasz Poddębniak.

10. Jarosław Puszka

Głównymi organizatorami biegów byli: Gmina Opoczno, LKS Feniks Opoczno, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno, Krwiodawcy.Eop, Opoczyński Klub Morsów, Ochotnicza Straż Pożarna w Opocznie, Jednostka Strzelecka 1042 Opoczno im. 25 Pułku Piechoty - ZS „Strzelec" OSW, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okazałe medale okolicznościowe, a najlepsi w czterech kategoriach: open, open mężczyzn, open kobiet i mundurowej puchary. Nagrody dla najlepszych wręczali: zastępca burmistrza Opoczna Andrzej Kacprzak, dyrektor wydziału sportu w UM, Katarzyna Niewadzi, leśniczy z Leśnictwa Januszewice - Piotr Stanik, prezes Opoczyńskiego Klubu Morsów, Ryszard Kossak, Dorota Adamczyk, Krwiodawcy.EOP - Andrzej Śliwka, OKNONET Marcin Nowakowski oraz członkowie Klubu Sportowego LKS Feniks Opoczno: Tomasz Poddębniak, Adam Świrski, Łukasz Sygut, Grzegorz Stępień, Róża Jesionek, Kinga Jesionek, Piotr Jesionek, Edyta Brzeska i Grzegorz Brzeski.