Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanka Opoczna i policjanci pomogli wyziębionemu, bezdomnemu mężczyźnie

Dag
Zdj. ilustracyjne, fot. UM Opoczno
Mieszkanka Opoczna oraz opoczyńscy policjanci udzielili pomocy bezdomnemu mężczyźnie. Dzięki wrażliwości opocznianki oraz pomocy policjantów z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, a także współpracy z lekarzami z opoczyńskiego szpitala, bezdomny mężczyzna trafi pod opiekę noclegowni.

Opocznianie pomogli bezdomnemu mężczyźnie

W niedzielę, 27 grudnia, zatroskana opocznianka powiadomiła dyżurnego opoczyńskiej komendy, że spotkała wyziębionego, bezdomnego mężczyznę. Na miejsce interwencji został skierowany patrol policji.

- Mundurowi ustalili, że faktycznie mężczyzna nie ma się gdzie podziać i podjęli decyzję, by jak najszybciej pomóc człowiekowi i zapewnić mu nocleg - informuje asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej komendy policji. - W pierwszej kolejności należało sprawdzić, czy mężczyzna jest zdrowy i czy może zostać przewieziony do wyspecjalizowanej placówki.

Warunkiem przyjęcia do takiego ośrodka jest aktualny, negatywny wynik testu na Covid-19. Policjanci pojechali więc do opoczyńskiego szpitala i opowiedzieli lekarzowi o całej sytuacji.

- Lekarz poznając bardzo trudną historię 60 - latka, bez wahania podjął decyzję o jak najszybszym zbadaniu mężczyzny i tym samym sprawdzeniu, czy może zostać przewieziony do placówki w Stąporkowie - relacjonuje rzeczniczka. - Na szczęście okazało się, że 60 - latek nie jest zakażony koronawirusem i nie ma dalszych przeciwskazań do tego, aby mógł trafić do ośrodka.

Policjanci przewieźli mężczyznę do Stąporkowa, w którym uzyskał pomoc i przede wszystkim w cieple mógł spędzić noc.

- Dziękujemy mieszkance naszego powiatu za okazaną troskę, wrażliwość i powiadomienie nas o potrzebie pomocy 60 latkowi - chwali asp. szt. Barbara Stępień. - Dzięki szybkim decyzjom, zrozumieniu i doskonałej współpracy z opoczyńskim szpitalem kolejny raz udało się pomóc potrzebującej osobie. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy - dodaje.

Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne kontroluje także Straż Miejska z Opoczna.

Każdego dnia strażnicy przyjmują zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych przebywających i kontrolują pustostany, piwnice, czy altanki. Strażnicy również apelują do mieszkańców miasta o wskazanie takich miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Szybka informacja może uratować osobę bezdomną przed poważnym wyziębieniem lub zamarznięciem.

Jak możemy pomóc bezdomnym?
Warto pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są także narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. O trudnej sytuacji sąsiada, czy znajomego my również możemy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opoczno.naszemiasto.pl Nasze Miasto