Puchar Świata w biegach górskich dla opocznianki Łucji Wiktorowicz (FOTO)

Andrzej Wdowski
Puchar Świata w biegach górskich dla Łucji
Puchar Świata w biegach górskich dla Łucji Jacek Wojtarek
Łucja Wiktorowicz, zawodniczka sekcji biegowej Opoczno Sport Team wraz z koleżankami z reprezentacji Polski - Klaudią Pawlus i Magdaleną Święcką, zdobyła Puchar Świata w drużynie w kategorii juniorów młodszych podczas biegów górskich rozegranych w Jańskich Łaźniach w Czechach. Polki wyprzedziły Turczynki i Włoszki.

Indywidualnie Łucja wbiegając na Czarną Górę wywalczyła w Pucharze Świata czwarte miejsce.

W Czechach startowali również dwaj koledzy klubowi Łucji. Bartłomiej Świątek zajął 36 miejsce, a Mateusz Grzyb był 38. Drużyna Polski w której obaj startowali ukończyła rywalizację na 11 pozycji.

Trenerem polskiego teamu był Jacek Wojtarek.

Teraz jego podopieczni Łucja Wiktorowicz, Natalia Grzegorczyk i Mateusz Celak wraz ze swoim szkoleniowcem udają się do Arco (Włochy) na mistrzostwa Europy juniorów i seniorów. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (2-3 lipca).