Konrad Pawul z Opoczna zdobywcą Pucharu Świata WAKO 2019 w kickboxingu kadetów starszych na Węgrzech (FOTO)

Andrzej Wdowski
Konrad Pawul zdobywcą Pucharu Świata WAKO 2019 w kickboxingu. Nikola Nasulewicz z brązowym medalem arch. prywatne
Wspaniały występ opoczyńskich kickbokserów w zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie na Węgrzech. Konrad Pawul po raz pierwszy w historii opoczyńskiego klubu zdobył główne trofeum, a jego klubowa koleżanka Nikola Nasulewicz wywalczyła brązowy medal. Brawo zawodnicy i ich trener Piotr Nasulewicz.

Konrad po raz pierwszy w historii klubu zdobył Puchar Świata WAKO 2019 w rywalizacji kadetów starszych. Po puchar sięgnął w efektownym stylu wygrywając wszystkie walki i nie dając czterem rywalom żadnych szans.

Na podium na miejscu oznaczonym numerem 3 stanęła także klubowa koleżanka Konrada - Nikola Nasulewicz. Po brązowy krążek sięgnęła po 3 walkach i półfinale, w którym stosunkiem 1:2 przegrała z Włoszką. Decyzja sędziów wywołała wiele kontrowersji, bo zdaniem obserwatorów, to młoda opocznianka była zawodniczką lepszą i to ona powinna ten pojedynek wygrać.

- To wszystko co się stało przerosło moje oczekiwania - powiedział na gorąco Piotr Nasulewicz, trener utalentowanych kickbokserów. - Zdobyć medal dla Polski to marzenie każdego zawodnika, a tym bardziej trenera. Dziękujemy za wsparcie, liczne telefony i dziesiątki SMS-ów oraz oczywiście za trzymanie kciuków