Bartłomiej Adamus po raz kolejny zwyciężył na mistrzostwach w podnoszeniu ciężarów

Dag
Polish Weightlifting Federation, fot. Daniel Dołęga
Bartłomiej Adamus ukończył Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat z najlepszym wynikiem. To kolejne zwycięstwo młodego opocznianina w ostatnim czasie.

Bartłomiej Adamus zdobył medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do 23 lat

W Zamościu zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął opocznianin Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz) zdobywając 388,27 pkt. To już kolejny udany wystąp Bartka na zawodach w ostatnim czasie.

Na mistrzostwach w Zamościu najlepsze wyniki według punktacji Sinclair`a uzyskali Emilia Rechul (Agros Zamość) – 244,84 pkt wśród kobiet oraz Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz) – 388,27 pkt wśród mężczyzn. W klasyfikacjach drużynowych najwięcej punktów zgromadzili, wśród klubów gospodarze imprezy, KS Agros Zamość – 101 pkt oraz wśród województw – Lubelskie 345 pkt. To był ostatni start Bartka w tym sezonie.

Wcześniej, młody opocznianin zdobył wróciłem z brązowym medalem z Mistrzostw Europy U23 w Rovaniemi.