Bartek Adamus z LKS Opocznianka brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów (FOTO)

aw
Bartek Adamus z LKS Opocznianka trzeci na świecie wśród juniorów
Bartek Adamus z LKS Opocznianka trzeci na świecie wśród juniorów PZPC
Bartek Adamus, zawodnik LKS Opocznianka Opoczno, został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów U-20, które rozegrane zostały w dalekiej Suvie na Fidżi.

Polskie ciężary na kolejny medal w mistrzostwach świata U-20 czekały sześć lat. We wtorek, 4 czerwca brąz w dwuboju w kat. 89 kg w Suvie, wywalczył właśnie utalentowany zawodnik z Opoczna.

Bartłomiej Adamus, piąty w Batumi w ME seniorów w kwietniu, we wtorek w dalekiej Suvie na Fidżi z jednym udanym podejściem w rwaniu – 154 kg w pierwszej próbie, był piąty po rwaniu. Udana ostatnia szarża w podrzucie na 192 kg dała mu „małe“ srebro w boju i trzecie miejsce w dwuboju.
Sztangista Opocznianki dwukrotnie ocierał się o tytuł wicemistrza świata!

Spośród sztangistów europejskich Adamus w Suvie miał najlepszy rezultat, a przecież przed nim ME U-20! Czwarty przed rokiem w MŚ U-20, wcześniej z tytułem wicemistrza globu U-17, złotem ME U-17 i brązem ME U-20 w ubiegłym sezonie.

Bartek to z pewnością w tej chwili najlepszy polski sztangista, licząc wszystkie kategorie wiekowe.