Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu grójeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu grójeckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu grójeckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BEDNARSKA Teresa Krystyna: pozycja 1 : 3,11% (2 324 głosów)
- KĘPKA Agata: pozycja 2 : 3,11% (2 324 głosów)
- KOZŁOWSKI Adam Stanisław: pozycja 3 : 3,11% (2 324 głosów)
- NOWACZEWSKA Hanna Henryka: pozycja 4 : 3,11% (2 324 głosów)
- PODSIADŁY Łukasz Krzysztof: pozycja 5 : 3,11% (2 324 głosów)
- KOSATKA Lidia Monika: pozycja 6 : 3,11% (2 324 głosów)
- KASIŃSKI Jerzy Stanisław: pozycja 7 : 3,11% (2 324 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BOBROWSKA-WACHNIEWSKA Daria Edyta: pozycja 1 : 1,87% (1 400 głosów)
- JACHOWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 1,87% (1 400 głosów)
- CZAMARA Jolanta: pozycja 3 : 1,87% (1 400 głosów)
- JAKUBIAK Andrzej: pozycja 4 : 1,87% (1 400 głosów)
- BIŃKIEWICZ Jerzy: pozycja 5 : 1,87% (1 400 głosów)
- DUSIŃSKA Anita Elżbieta: pozycja 6 : 1,87% (1 400 głosów)
- SITAREK Sławomir Andrzej: pozycja 7 : 1,87% (1 400 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SITAREK Jolanta: pozycja 1 : 2,34% (1 747 głosów)
- KRAJEWSKI Grzegorz Konrad: pozycja 2 : 2,34% (1 747 głosów)
- GŁOWACKA Ewa Maria: pozycja 3 : 2,34% (1 747 głosów)
- GOWIN Łukasz: pozycja 4 : 2,34% (1 747 głosów)
- ROSIŃSKA Małgorzata Antonina: pozycja 5 : 2,34% (1 747 głosów)
- CHABER Marek: pozycja 6 : 2,34% (1 747 głosów)
- PACHOCKA Renata: pozycja 7 : 2,34% (1 747 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
- GOS Marta Urszula: pozycja 1 : 1,35% (1 005 głosów)
- ŚWIĄTEK Teresa: pozycja 2 : 1,35% (1 005 głosów)
- SZEWCZENKO Tomasz Wiktor: pozycja 3 : 1,35% (1 005 głosów)
- MARKIEWICZ Rafał: pozycja 4 : 1,35% (1 005 głosów)
- BIEDRZYCKA Natalia Małgorzata: pozycja 5 : 1,35% (1 005 głosów)
- ORYNIAK-ZACKO Małgorzata: pozycja 6 : 1,35% (1 005 głosów)
- ROZMUSZYŃSKI Bartosz: pozycja 7 : 1,35% (1 005 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
- LIPSKA Barbara Maria: pozycja 1 : 2,17% (1 621 głosów)
- SOCHACZEWSKA Dagmara Małgorzata: pozycja 2 : 2,17% (1 621 głosów)
- HERMAN Jolanta: pozycja 3 : 2,17% (1 621 głosów)
- KONOPKA Ilona: pozycja 4 : 2,17% (1 621 głosów)
- SZUCHNICKI Zbigniew Mariusz: pozycja 5 : 2,17% (1 621 głosów)
- KRAKOWIAK Łukasz Wojciech: pozycja 6 : 2,17% (1 621 głosów)
- KUNKA Marcel: pozycja 7 : 2,17% (1 621 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
- SIENNICKI Paweł: pozycja 1 : 0,88% (659 głosów)
- KOSTRZEWA Mariusz Marcin: pozycja 2 : 0,88% (659 głosów)
- KWIATKOWSKA Beata Magdalena: pozycja 3 : 0,88% (659 głosów)
- PONCYLJUSZ Izabela Julita: pozycja 4 : 0,88% (659 głosów)
- ŁUBIŃSKA Małgorzata Aleksandra: pozycja 5 : 0,88% (659 głosów)
- GRZĘDOWSKI Marcin Ryszard: pozycja 6 : 0,88% (659 głosów)
- PRUŚ Wiesława Marianna: pozycja 7 : 0,88% (659 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
- KARBOWIAK Janusz: pozycja 1 : 2,56% (1 915 głosów)
- EKIEL Katarzyna Józefa: pozycja 2 : 2,56% (1 915 głosów)
- IGNATOWSKI Marcin: pozycja 3 : 2,56% (1 915 głosów)
- PONCELEUSZ Kinga Monika: pozycja 4 : 2,56% (1 915 głosów)
- KURANDA Artur Stefan: pozycja 5 : 2,56% (1 915 głosów)
- ERBER Magdalena: pozycja 6 : 2,56% (1 915 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Ireneusz: pozycja 7 : 2,56% (1 915 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grójeckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJTCZAK Wojciech Jan: pozycja 1 : 8,17% (2 203 głosów)
- BRZEZIŃSKA Joanna Wiesława: pozycja 2 : 8,17% (2 203 głosów)
- KORBIŃ Andrzej: pozycja 3 : 8,17% (2 203 głosów)
- KŁOS-FRĄCZAK Beata Dorota: pozycja 4 : 8,17% (2 203 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SZYMAŃCZAK-SIEMIĄTKOWSKA Monika: pozycja 1 : 1,29% (347 głosów)
- SKORUPSKI Grzegorz Jan: pozycja 2 : 1,29% (347 głosów)
- RUSIECKI Andrzej Józef: pozycja 3 : 1,29% (347 głosów)
- JABŁOŃSKA Barbara: pozycja 4 : 1,29% (347 głosów)
- WALANUS Józef: pozycja 5 : 1,29% (347 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
- ROKOSZ Zofia: pozycja 1 : 4,44% (1 197 głosów)
- STĘPNIAK Andrzej Michał: pozycja 2 : 4,44% (1 197 głosów)
- KEMPIŃSKA Anna Dorota: pozycja 3 : 4,44% (1 197 głosów)
- SZYMANEK Aniela: pozycja 4 : 4,44% (1 197 głosów)
- STĘPNIEWSKI Piotr: pozycja 5 : 4,44% (1 197 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
- CZARNECKI Łukasz Sławomir: pozycja 1 : 0,74% (200 głosów)
- SOBIESZEK Anna: pozycja 2 : 0,74% (200 głosów)
- KOWALCZYK Jacek: pozycja 3 : 0,74% (200 głosów)
- CHODKIEWICZ Aleksandra: pozycja 4 : 0,74% (200 głosów)
- ORZECHOWSKA Barbara Zofia: pozycja 5 : 0,74% (200 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
- MIKOŁAJEWSKI Marek Sławomir: pozycja 1 : 2,4% (646 głosów)
- RYBAK Hanna Dorota: pozycja 2 : 2,4% (646 głosów)
- KACZMARCZYK Barbara Stanisława: pozycja 3 : 2,4% (646 głosów)
- KOŁACZ Waldemar Jan: pozycja 4 : 2,4% (646 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
- SZYBIŃSKI Piotr: pozycja 1 : 5,07% (1 367 głosów)
- NASIŁOWSKI Wiesław Franciszek: pozycja 2 : 5,07% (1 367 głosów)
- TOŁCZYK Jacek: pozycja 3 : 5,07% (1 367 głosów)
- SKONECZNA Ilona Ewa: pozycja 4 : 5,07% (1 367 głosów)
- BERDYGA Teresa Krystyna: pozycja 5 : 5,07% (1 367 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grójeckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MACIAK Adolf Franciszek: pozycja 1 : 4,15% (2 391 głosów)
- BIERNACKI Kacper Paweł: pozycja 2 : 4,15% (2 391 głosów)
- TOKAJ Magdalena Teresa: pozycja 3 : 4,15% (2 391 głosów)
- SIBILSKA Barbara Sylwia: pozycja 4 : 4,15% (2 391 głosów)
- BOLIKOWSKA Renata Henryka: pozycja 5 : 4,15% (2 391 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- AMBROZIAK Krzysztof: pozycja 1 : 4,18% (2 408 głosów)
- ZIELIŃSKI Sławomir Andrzej: pozycja 2 : 4,18% (2 408 głosów)
- LEWANDOWSKI Paweł: pozycja 3 : 4,18% (2 408 głosów)
- CZAMARA Elżbieta: pozycja 4 : 4,18% (2 408 głosów)
- TYMIŃSKA Ewa Krystyna: pozycja 5 : 4,18% (2 408 głosów)
- PRZYBYTNIAK Marlena: pozycja 6 : 4,18% (2 408 głosów)
- DĄBROWSKI Mateusz: pozycja 7 : 4,18% (2 408 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- OLISZEWSKI Daniel: pozycja 1 : 0,8% (462 głosów)
- TUL Edyta Katarzyna: pozycja 2 : 0,8% (462 głosów)
- MAŁKOWSKA Aleksandra Maria: pozycja 3 : 0,8% (462 głosów)
- SZYMAŃSKA Justyna: pozycja 4 : 0,8% (462 głosów)
- ODOWSKA Ewa Agnieszka: pozycja 5 : 0,8% (462 głosów)
- BĄKIEWICZ Henryk: pozycja 6 : 0,8% (462 głosów)
- WIERTELAK Daniel Bogdan: pozycja 7 : 0,8% (462 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
- SNOPKOWICZ Małgorzata: pozycja 1 : 2,28% (1 315 głosów)
- MATYSIAK Marta: pozycja 2 : 2,28% (1 315 głosów)
- PRUSZKOWSKI Jacek Andrzej: pozycja 3 : 2,28% (1 315 głosów)
- KOCHAŃSKA Aneta: pozycja 4 : 2,28% (1 315 głosów)
- KARKOWSKA Ewa Jolanta: pozycja 5 : 2,28% (1 315 głosów)
- BINISZEWSKI Zbigniew: pozycja 6 : 2,28% (1 315 głosów)
- SARNIAK Kamil Tomasz: pozycja 7 : 2,28% (1 315 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
- SYGOCKA Wioletta Agnieszka: pozycja 1 : 0,81% (468 głosów)
- ŻUKIEL Małgorzata Anna: pozycja 2 : 0,81% (468 głosów)
- OTULAK Przemysław Radosław: pozycja 3 : 0,81% (468 głosów)
- STAŃCZYK Wojciech Marcin: pozycja 4 : 0,81% (468 głosów)
- PIWOWARSKA Klaudia: pozycja 5 : 0,81% (468 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
- KUMOREK Władysław Leszek: pozycja 1 : 1,33% (764 głosów)
- KOMOROWSKI Ireneusz Ryszard: pozycja 2 : 1,33% (764 głosów)
- GIETKA Grzegorz Zygmunt: pozycja 3 : 1,33% (764 głosów)
- DYRDA Albin Andrzej: pozycja 4 : 1,33% (764 głosów)
- BIERNAT Elżbieta Teresa: pozycja 5 : 1,33% (764 głosów)
- WŁODARCZYK Sylwia: pozycja 6 : 1,33% (764 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
- BALCEROWICZ Adam: pozycja 1 : 2,34% (1 345 głosów)
- DUDZIC Małgorzata Bożena: pozycja 2 : 2,34% (1 345 głosów)
- TRYNKOS Marek Rafał: pozycja 3 : 2,34% (1 345 głosów)
- BŁOŃSKA Justyna: pozycja 4 : 2,34% (1 345 głosów)
- BALCERZAK Anna: pozycja 5 : 2,34% (1 345 głosów)
- KAZIMIERSKI Dariusz: pozycja 6 : 2,34% (1 345 głosów)
- GŁOWACKI Piotr: pozycja 7 : 2,34% (1 345 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grójeckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STECZKOWSKA Anna: pozycja 1 : 6,46% (3 458 głosów)
- IWANICKI Paweł Wiesław: pozycja 2 : 6,46% (3 458 głosów)
- MICHALAK Paweł: pozycja 3 : 6,46% (3 458 głosów)
- KIESZEK Edward: pozycja 4 : 6,46% (3 458 głosów)
- WŁODARSKA Monika: pozycja 5 : 6,46% (3 458 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- FIKS Krzysztof Wojciech: pozycja 1 : 3,83% (2 049 głosów)
- OMEN-KLEPACZ Paulina Dagmara: pozycja 2 : 3,83% (2 049 głosów)
- JASIOROWSKI Marek: pozycja 3 : 3,83% (2 049 głosów)
- CÖRVERS Jona: pozycja 4 : 3,83% (2 049 głosów)
- KUCIŃSKA Jolanta: pozycja 5 : 3,83% (2 049 głosów)
- ZAWALICH Jarosław: pozycja 6 : 3,83% (2 049 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
- CHMIELEWSKI Sławomir: pozycja 1 : 1,92% (1 030 głosów)
- GONTA-GŁOWACKA Marta Elżbieta: pozycja 2 : 1,92% (1 030 głosów)
- LATOSIAK Joanna Bożena: pozycja 3 : 1,92% (1 030 głosów)
- SOKOŁOWSKI Mirosław Mariusz: pozycja 4 : 1,92% (1 030 głosów)
- PODLADOWSKA Anna: pozycja 5 : 1,92% (1 030 głosów)
- UTFALD Łukasz: pozycja 6 : 1,92% (1 030 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
- WÓJCIK Witold: pozycja 1 : 0,96% (513 głosów)
- GRABARCZYK Robert Mieczysław: pozycja 2 : 0,96% (513 głosów)
- BEDYŃSKA Wioletta Katarzyna: pozycja 3 : 0,96% (513 głosów)
- ZEGARSKA Sylwia: pozycja 4 : 0,96% (513 głosów)
- MIKUŁA Beata: pozycja 5 : 0,96% (513 głosów)
- SOBCZAK Mariusz: pozycja 6 : 0,96% (513 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
- ZGUTCZYŃSKA Agata Magdalena: pozycja 1 : 1,81% (970 głosów)
- ZAKRZEWSKI Jacek: pozycja 2 : 1,81% (970 głosów)
- RADECKA-JANKOWSKA Jolanta: pozycja 3 : 1,81% (970 głosów)
- GULINA Krzysztof Marek: pozycja 4 : 1,81% (970 głosów)
- CUPRYJAK Tadeusz: pozycja 5 : 1,81% (970 głosów)
- GROSS Renata Agnieszka: pozycja 6 : 1,81% (970 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
- MRÓZ Ewa: pozycja 1 : 2,76% (1 476 głosów)
- MUSZYŃSKI Mateusz: pozycja 2 : 2,76% (1 476 głosów)
- ŚWITAKOWSKI Marcin: pozycja 3 : 2,76% (1 476 głosów)
- LEWANDOWSKA Karolina Teresa: pozycja 4 : 2,76% (1 476 głosów)
- MARKIEWICZ Michał: pozycja 5 : 2,76% (1 476 głosów)
- SZYMAŃSKA Iwona: pozycja 6 : 2,76% (1 476 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grójeckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROGOZIŃSKI Szymon: pozycja 1 : 4,43% (2 086 głosów)
- LECH Krzysztof: pozycja 2 : 4,43% (2 086 głosów)
- KIJUC Grażyna: pozycja 3 : 4,43% (2 086 głosów)
- MACHOWSKI Andrzej: pozycja 4 : 4,43% (2 086 głosów)
- BONDER Magda Natalia: pozycja 5 : 4,43% (2 086 głosów)
- RAWSKA-NYREK Edyta: pozycja 6 : 4,43% (2 086 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MADEJ Jan Włodzimierz: pozycja 1 : 2,68% (1 264 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Agnieszka Anita: pozycja 2 : 2,68% (1 264 głosów)
- BUGAŁA Zbigniew: pozycja 3 : 2,68% (1 264 głosów)
- REJNCHARD Hanna: pozycja 4 : 2,68% (1 264 głosów)
- KARCZEWSKI Dariusz Wojciech: pozycja 5 : 2,68% (1 264 głosów)
- MOLAK Justyna: pozycja 6 : 2,68% (1 264 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KAMASZEWSKA Ewa: pozycja 1 : 0,34% (158 głosów)
- BOJARSKI Mariusz: pozycja 2 : 0,34% (158 głosów)
- GOSK Zdzisław Wojciech: pozycja 3 : 0,34% (158 głosów)
- MAZUR-OLISZEWSKA Karolina: pozycja 4 : 0,34% (158 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI:
- KOŁODZIEJSKI Cezary: pozycja 1 : 3,37% (1 588 głosów)
- DĄBROWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 3,37% (1 588 głosów)
- KUROWSKI Adam Tomasz: pozycja 3 : 3,37% (1 588 głosów)
- GÓRNICKA Anna Katarzyna: pozycja 4 : 3,37% (1 588 głosów)
- WINEK Krzysztof Antoni: pozycja 5 : 3,37% (1 588 głosów)
- WOŹNIAK-ZYGMUNT Karolina: pozycja 6 : 3,37% (1 588 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO:
- JANKOWSKI Mateusz Dawid: pozycja 1 : 0,56% (262 głosów)
- KOZDRYK Justyna: pozycja 2 : 0,56% (262 głosów)
- SMODRZAK Tomasz Stanisław: pozycja 3 : 0,56% (262 głosów)
- KATANA Zuzanna Alicja: pozycja 4 : 0,56% (262 głosów)
- CIEŚLAK Emil: pozycja 5 : 0,56% (262 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY:
- DOBRZYŃSKI Maciej Franciszek: pozycja 1 : 1,3% (610 głosów)
- PRZYBYLSKI Witold: pozycja 2 : 1,3% (610 głosów)
- DOBRZYŃSKA-YILDIZ Joanna Katarzyna: pozycja 3 : 1,3% (610 głosów)
- SKOWRON Karolina: pozycja 4 : 1,3% (610 głosów)
- SETNIEWSKA Ewelina: pozycja 5 : 1,3% (610 głosów)
- CHODÓR Robert: pozycja 6 : 1,3% (610 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT SAMORZĄDOWY:
- ZARĘBA Andrzej Konrad: pozycja 1 : 4,19% (1 975 głosów)
- SZEWCZYK Katarzyna Alicja: pozycja 2 : 4,19% (1 975 głosów)
- WŁODARCZYK Mateusz: pozycja 3 : 4,19% (1 975 głosów)
- SOBIERAJ Bożena Jadwiga: pozycja 4 : 4,19% (1 975 głosów)
- WYCHOWSKA Renata Barbara: pozycja 5 : 4,19% (1 975 głosów)
- MACIEJEWSKI Paweł: pozycja 6 : 4,19% (1 975 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?