Zawody lekkoatletyczne PSP w Łódzkiem. Reprezentacja Opoczna najlepsza!

Dag
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie
Strażacy z Opoczna mistrzami w zawodach lekkoatletycznych strażaków PSP w województwie łódzkim. Opoczyńscy strażacy nie tylko zajęli najwyższe miejsce na podium, ale osiągnęli też bardzo dobre wyniki indywidualne.

Sukcesem zakończyły się dla strażaków z Opoczna XVII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce, które odbyły się na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Omega” w Kleszczowie.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, bieg na 1000 m, sztafeta 4 x 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą.

W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 19 komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego.

12. st. str. Łukasz Kaszuba
Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Paweł Wiktorowicz.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Opocznie zajęła najwyższe na podium I miejsce. II miejsce zajęła reprezentacja KM PSP w Łodzi, a III - reprezentacja KP PSP w Łasku.

Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w następujących konkurencjach:
v sztafeta 4 x 100 m - I miejsce z czasem 46,413 s, wystąpiła w składzie: asp. Paweł Jędrasik, asp. Marcin Filipczak, mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz i mł.asp. Łukasz Dębowski.
v skok w dal - I miejsce,
v bieg na 100 m - I miejsce,
v bieg na 1000 m - IV miejsce,
v pchnięcie kulą - X miejsce.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli nasi zawodnicy w konkurencji skok w dal, gdzie st. kpt. Paweł Wiktorowicz oraz st. sekc. Norbert Szczepanik z wynikiem 5,98 m zajęli III miejsce, a asp. Paweł Jędrasik z wynikiem 5,85 m zajął IV miejsce.

Również bardzo dobre IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej w biegu na 1000 m na 57 startujących zawodników zajął mł.asp. Marcin Filipczak z czasem 2 min 50 s.

W konkurencji biegu na 100 m wysokie, tuż za podium, IV miejsce zajął mł.asp. Łukasz Dębowski z czasem 12,086 sek. oraz mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz z czasem 12,264 sek.

W ceremonii wręczenia pucharów, dyplomów i medali uczestniczyli, m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, przedstawiciele powiatu bełchatowskiego oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa łódzkiego. Zawodnikom swoim dopingował Zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Opocznie bryg. Józef Pacan.