Opoczyńscy strażacy wicemistrzami województwa łódzkiego w lekkiej atletyce (FOTO)

aw
Opoczyńscy strażacy wicemistrzami województwa łódzkiego w LA
Opoczyńscy strażacy wicemistrzami województwa łódzkiego w LA PSP
Na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, 12 września, odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Świetnie spisali się w nich reprezentanci PSP Opoczno zdobywając tytuł wicemistrzowski.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w pięciu konkurencjach:
• biegu na 100 m,
• biegu na 1000 m,
• sztafecie 4 x 100 m,
• skok w dal,
• pchnięciu kulą,
W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 22 komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego.
12. str. Grzegorz Biały

Kierownikiem reprezentacji był kpt. Dariusz Kszczot.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Opocznie zajęła wysokie II miejsce.
I miejsce zajęła reprezentacja KP PSP w Kutnie, a III – reprezentacja KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w następujących konkurencjach:
• sztafeta 4 x 100 m – II miejsce z czasem 47,270 s, wystąpiła w składzie: mł. kpt. Paweł Jędrasik, mł. kpt. Marcin Filipczak, ogn. Arkadiusz Wiktorowicz i mł. asp. Paweł Filipczak.
• skok w dal – I miejsce
• bieg na 100 m – II miejsce
• bieg na 1000 m – V miejsce
• pchnięcie kulą – IX miejsce

Indywidualnie najlepsze miejsce w skoku w dal zdobył ogn. Arkadiusz Wiktorowicz z wynikiem 5,73 m, zajmując IV miejsce.
Czwarty był również w biegu na 100 m mł. asp. Paweł Filipczak z czasem 11,88 sek. Natomiast mł. kpt. Marcin Filipczak z czasem 11,92 sek. zajął V miejsce.
X miejsce w biegu na 1000 m na 66 startujących zajął st. str. Przemysław Jaciubek z czasem 2 min 58 s.

Uroczystego wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali starosta powiatu bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr, bryg. Grzegorz Janowski zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi oraz gospodarz mistrzostw st. bryg. Wojciech Jeleń, komendant powiatowy PSP w Bełchatowie.
Opoczyńskich zawodników dopingował Komendant Powiatowy KP PSP w Opocznie st. bryg. Józef Pacan.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu i czekamy na kolejne!