Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy sprzęt dla szpitala w Tomaszowie. Nowoczesny sprzęt trafił na ginekologię i oddział rehabilitacji [zdjęcia]

Dag
Wczoraj (8 października) w Tomaszowskim Centrum Zdrowia odbyło się oficjalne przekazanie wysokiej klasy sprzętu na dwa szpitalne oddziały. Tor wizyjny do laparoskopii i histeroskopii wraz z kompletem narzędzi endoskopowych trafi na oddział ginekologiczny, a 21 łóżek szpitalnych na oddział rehabilitacji na ul. Niskiej w Tomaszowie Maz.

Tor wizyjny oraz łóżka szpitalne dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Nowy sprzęt trafił na dwa szpitalne oddziały - oddział ginekologii i oddział rehabilitacji na ul. Niskiej. Zakup sfinansowany został z budżetu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz.

- Wybrano sprzęt, który jest bardzo wysokiej jakości i będzie służył bardzo wiele lat - mówił dr Wojciech Kocemba , koordynator oddziału ginekologiczno - położniczego w tomaszowskim szpitalu. - Dotychczas mieliśmy bardzo stary sprzęt, to tak jakbyśmy przesiedli się z syrenki do mercedesa. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom pacjentki można operować dużo mniej traumatycznie, niż klasyczną metodą. To ma ogromne znaczenie, pacjenci dużo szybciej dochodzą do zdrowia po zabiegach laparoskopowych. Wzrasta więc bezpieczeństwo pacjentów, nasze możliwości lecznicze i diagnostyczne - dodał.

Tor wizyjny do laparoskopii i histeroskopii, to zestaw wielu współpracujących ze sobą urządzeń i narzędzi, wykorzystywanych w diagnostyce oraz chirurgii ginekologicznej. Duży 32’’ wyświetlacz medyczny wraz z systemem kamer i narzędzi optycznych, zapewnia wysokiej jakości obraz operowanego pola.

Innowacyjne rozwiązania, takie jak widok Side-by-Side, cyfrowy tryb filtrowania koloru czerwonego z wyświetlanego obrazu, wirtualny wskaźnik, czy funkcja wyświetlania siatki, podnoszą jakość i precyzję procedur realizowanych w trakcie zabiegu. Za dostępność do operowanego pola oraz jakość obrazu odpowiadają również wysoko-wydajne źródło światła LED o temperaturze barwowej 6400 K, insuflor z ekranem dotykowym i szerokim zakresem ustawień ciśnienia gazu oraz system ssąco-tłoczący z kolorowym ekranem dotykowym. Dodatkowo, wraz z torem wizyjnym, zakupiony został zestaw narzędzi do zabiegów laparoskopowych i histeroskopowych, w tym m.in. trokary, nożyczki, kleszczyki oraz igły. Łączny koszt zakupionego sprzętu dla Oddziału Ginekologicznego to 319.946,87 zł.

Łóżka szpitalne sterowane elektrycznie to komplet 7 łóżek wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi, dedykowane pacjentom wymagającym szczególnej opieki w warunkach Oddziału Rehabilitacji. Elektryczna regulacja wysokości leża oraz elektryczna regulacja wysokości segmentu pleców, segmentu uda oraz przechyłów Trendelenburga i antyTrendelenburga, umożliwia ustawienie optymalnej pozycji dla pacjenta oraz ułatwia personelowi opiekę nad pacjentem leżącym na łóżku.

Funkcja autoregresji segmentu pleców oraz uda niweluje ryzyko powstawania odleżyn u pacjenta, zaś funkcja reanimacyjna (CPR) segmentu pleców pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacjach zagrożenia życia pacjenta. Bezpieczne obciążenie robocze dla każdej pozycji leża i segmentów wynosi 200 kg.

Łóżka szpitalne czterosegmentowe manualne to komplet 14 łóżek wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi, przeznaczone dla pacjentów Oddziału Rehabilitacji w lżejszych stanach. Trzy segmenty leża posiadają możliwość regulacji, a łóżka wyposażone są w funkcję wydłużenia leża od strony głowy, jak i nóg. Bezpieczne obciążenie łóżka wynosi 170 kg.

Łączny koszt zakupionych łóżek to 116.862,54 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opoczno.naszemiasto.pl Nasze Miasto