Kursy i szkolenia zawodowe, które dadzą Ci pracę

Artykuł sponsorowany
W 2020 roku rynek pracy dostał znacząco w kość. Istnieją jednak zawody, na które zapotrzebowanie nie maleje, a do ich wykonywania wystarczy zdobyć uprawnienia, które można otrzymać zaledwie w parę miesięcy. W tym trudnym czasie zastanawiasz się, czy nie zainwestować w swoją przyszłość? Zobacz, które kursy i szkolenia zawodowe wybrać.

Jakie kwalifikacje najbardziej liczą się dziś na rynku pracy?

Na pewno to znasz – przeglądasz oferty pracy w poszukiwaniu nowej posady i… okazuje się, że wymagane są dodatkowe kwalifikacje. Niestety, z raportu „Rynek pracy w czasie COVID-19” wynika, że mimo, że pracodawcy nadal chętnie zatrudniają, to oferują znacznie mniej niż przed kryzysem, a ich wymagania co do kwalifikacji pracownika - wzrosły. Jakich więc osób szukają?

Na pewno takich, które nie tylko potrafią obsługiwać, ale posiadają kwalifikacje do obsługi urządzeń technicznych, produkcyjnych, czy budowlanych. Zdobyte uprawnienia operatora wózka widłowego, ładowarek teleskopowych, suwnic, wciągarek, podestów (zwyżek) czy dźwigów (HDS) mogą Wam pomóc w szybszym znalezieniu pracy, szczególnie w dobie kryzysu.

Dlaczego warto postawić na kursy i szkolenia zawodowe?

Po pierwsze – wymarzone kwalifikacje możemy uzyskać bardzo szybko. W większości przypadków kursy i szkolenia zawodowe to inwestycja od kilku – kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu godzin zajęć. W ten sposób możemy szybko cieszyć się nabytymi umiejętnościami zawodowymi i równie szybko znaleźć nową pracę.

Po drugie – szkolenia uczą głównie kompetencji praktycznych. W niepewnych czasach to czyni kursy zawodowe rozsądniejszym wyborem, niż, zazwyczaj długie i nastawione na teorię, studia.

Tomasz Milczarek – Wspólnik OŚRODKA SZKOLENIOWEGO "AT Opoczno"

„W ciągu mojego 18-latniego doświadczenia na rynku, jako właściciel ośrodka, ale również trener-szkoleniowiec, zauważyłem, że w ostatnich latach trend się odwraca. Zapotrzebowanie na, tzw. Niebieskie kołnierzyki spada, a pracownicy ze specjalistycznymi umiejętnościami praktycznymi są poszukiwani przez rekruterów. Takie umiejętności można zdobyć naprawdę szybko. W AT Opoczno tylko w 2019 roku przeszkoliliśmy w sumie 2236 osób, z czego 1034 podeszły do zorganizowanych przez nas egzaminów państwowych i uzyskały kwalifikacje zawodowe”.

W jakie szkolenia zainwestować?

Osoby poszukujące zatrudnienia w sektorze budowlanym, obsługi maszyn, czy energetycznym mogą w prosty sposób zainwestować w swoje umiejętności. Najpewniejszym wyborem będą szkolenia twardych kwalifikacji zawodowych uprawniające do obsługi urządzeń na terenie całego kraju (wózki widłowe, suwnice, HDS, podesty, uprawnienia energetyczne w Gr. 1, 2 i 3).

Dla przykładu, przyszły kierowca wózka widłowego zapisuje się na 39-godzinne szkolenie, którego koszt to ok. 450,00 zł. Średnia miesięczna pensja na takim stanowisku wynosi z kolei, ok. 3 600,00 zł
(https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-operator-wozka-widlowego).

Jerzy Pęczek – Trener w AT Opoczno

„Najważniejsze to organizować kursy w oparciu o sprawdzone programy, czyli takie zatwierdzone przez właściwe organy, m.in. Urząd Dozoru Technicznego. Tylko takie szkolenia dadzą uczestnikom realne uprawnienia i kwalifikacje zawodowe. Zwracajcie na to uwagę przy wyborze kursów”.

Dla osób, chcących podszkolić swoje umiejętności miękkie również nie brakuje ofert. Zazwyczaj inwestycja w szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, motywacji, czy pracy w zespole to pewna droga do awansu, czy podniesienia kompetencji całej organizacji.

Co dalej?

W 2020 roku wyszły na jaw wieloletnie zaniedbania w szkolnictwie zawodowym. Jeszcze do niedawna braki kadrowe uzupełniali pracownicy z Ukrainy. Od teraz pracodawcy będą poszukiwać pracowników magazynów i centrów logistycznych - operatorów wózków widłowych, poprzez techników logistyki, kierowców, czy techników urządzeń elektrycznych i gazowych.

Zadbaj o swoją przyszłość i sprawdź ofertę na http://www.at.opoczno.pl/oferta.html

Dodaj ogłoszenie