Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarmarki Spalskie w 2018 roku. Pierwszy jarmark w Spale odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia

Dagmara Kubczak
Pierwszy w tym roku Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia. Jarmark Spalski w 2018 roku odbędzie się siedmiokrotnie w jedną niedzielę miesiąca - od kwietnia do października.

Regionalne pieczywo, zioła, wędliny, sery i miody, a także unikatowe rękodzieło będzie można kupić na pierwszym w tym roku Jarmarku Spalskim, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia.

Kolejne jarmarki w Spale zaplanowano 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września i 7 października.

ZOBACZ KONIECZNIE:Jarmark Spalski w 2017 roku [galeria zdjęć]

- W związku z ustawą o zakazie handlu w niedzielę, pragnę uspokoić wszystkich - mówi Robert Papis, organizator jarmarku w Spale. - Zgodnie z ustawą z dnia 10 stycznia 2018 roku o „ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre dni” zapis w ustawie w rozdz.2, art. 6, pkt. 11, jasno wskazuje, że zakaz nie obowiązuje – „ w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych, także gdy są one zlokalizowane w halach targowych”.

I jak dodaje organizator, kwietniowy jarmark to tzw. prapremiera, natomiast na majowy jarmark przygotowanych będzie mnóstwo ciekawych atrakcji. - Wspólnie z gminą Inowłódz przygotujemy ciekawy program artystyczny - zapowiada Robert Papis. - Jak zwykle wystawcy zjadą z najdalszych stron kraju, zaoferują mnóstwo ciekawych kolekcjonerskich rzeczy, przedmiotów, staroci, oraz doskonałych wędlin, miodów serów.

Jarmark będzie otwarty w godzinach 8.00-18.00. Parking dla wszystkich przybywających do Spały znajduje się na ul. Hubala, na polanie przy moście gen. Tadeusza Buka na rzece Pilicy. Za Karczmą Spalską parking jest bezpłatny.

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale to impreza cykliczna, odbywa się raz w miesiącu w sezonie letnim. W sobotę poprzedzającą jarmark, również jest czynnych wiele stoisk gdyż wielu wystawców przyjeżdża do Spały na cały weekend.

Dla zwiedzających wstęp na Jarmark jest bezpłatny.

Imprezie targowej towarzyszą liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie na żywo wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci, czy zwiedzanie Spały z profesjonalnymi przewodnikami. Jarmark odwiedza też grupa tomaszowskich miłośników starych motocykli.

Tłumy publiczności mają w czym wybierać: szkło artystyczne, stara porcelana, ceramika ozdobna i użytkowa, koronki, książki, płyty analogowe, które wracają do łask fanów muzyki, biała broń. Wystawcy oferują dużo figurek drewnianych, porcelanowych i metalowych, Atrakcją jarmarku jest wystawianie koła garncarskiego. Prawdziwą furorę robią jednak panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które serwują głodnym pierogi z wody i z patelni. Mają też w swojej ofercie kulinarnej jeszcze inne „małe co nieco”. Przepić to wszystko można przy stoiskach z litewskim kwasem chlebowym, sokami, miodem pitnym i piwem z rzemieślniczych browarów.

Impreza odbywa się w bardzo malowniczym miejscu nad stawem w centrum Spały.

Zobacz wydarzenia tygodnia w Łódzkiem:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opoczno.naszemiasto.pl Nasze Miasto