Drzewica Summer Run z olimpijkami Wandą Panfil i Elżbietą Nowak. 118 zawodników ukończyło bieg (FOTO)

AW
Drzewica Summer Run z olimpijkami Wandą Panfil i Elżbietą Nowak
Drzewica Summer Run z olimpijkami Wandą Panfil i Elżbietą Nowak UM
118 biegaczy z całego kraju ukończyło 5-kilometrową trasę biegu ulicami miasta "Drzewica Summer Run". Była to już trzecia edycja imprezy, którą wznowiono w Drzewicy po rocznej przerwie. Wśród startujących były gwiazdy polskiego i światowego sportu - jedyna polska mistrzyni świata w maratonie Wanda Panfil i mistrzyni Europy w piłce koszykowej oraz olimpijka z Sydney z 2000 r. Elżbieta Nowak.

Nie brakowało również mieszkańców Gminy Drzewica, którzy rywalizowali ze sobą w specjalnej kategorii.

Współzawodnictwo z legendami polskiego sportu na jednej trasie stanowiło dla wielu biegaczy nie lada gratkę. Zawodnicy mieli do pokonania 3 okrążenia na pętli ulicami Staszica-Szkolna-Kobylańskich-Staszica. Pobiegł także burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, ale dla absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego to żadne wyzwanie.

Burmistrz na metę przybiegł jako 84 i był siódmy w kategorii M-50. Najszybciej 5-kilometrowy dystans pokonał mieszkaniec Warki Mateusz Gos. Drugi na mecie był Patryk Kaliński z Gielniowa, a na miejscu trzecim zameldował się tomaszowianin Marcin Wieczorek.

Jako czwarta linię mety minęła Karolina Waśniewska z Radomia i była to najszybsza zawodniczka wśród Elity pań. Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypadło Natalii Grzegorczyk z Opoczna, a trzecie Dorocie Gapys z Łodzi. Jako czwarta w gronie pań zameldowała się Wanda Panfil z Kraśnicy, która wygrała kategorię K-50.

Sławna koszykarka Elżbieta Nowak ukończyła bieg na pozycji 102 i była 12 w K-40.

Organizatorzy nie kryją zadowolenia z frekwencji w „Drzewica Summer Run”, która z każdym rokiem jest coraz większa. Niewykluczone więc, że stanie się biegową imprezą cykliczną.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za przybycie i gratulują najlepszym. Szczególne podziękowania kierują w stronę sponsorów biegu - Banku Spółdzielczego w Przysusze, Firmy Gerlach oraz PKP Intercity Remtrak . Za obsługę techniczną dziękują firmie ENTRE Timing.
Podziękowania należą się także strażakom oraz harcerzom z Drzewicy, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia.