Gimnazjaliści z Trójki wicemistrzami województwa w przełajach, dziewczęta z Mniszkowa z brązem FOTO

Andrzej Wdowski
Gimnazjaliści z Trójki wicemistrzami
Gimnazjaliści z Trójki wicemistrzami archiwum
W Poddębicach rozegrane zostały mistrzostwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych. Tytuł wicemistrzowski wywalczyli gimnazjaliści z tomaszowskiej Trójki, zaś dziewczęta z Mniszkowa stanęły na trzecim stopniu podium.

W kategorii szkół gimnazjalnych powiat opoczyński wśród 12 najlepszych zespołów dziewcząt reprezentowało: Gimnazjum Prywatne w Opocznie i Gimnazjum Mniszków, natomiast wśród chłopców Gimnazjum Drzewica.
Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10 X 1000 m, na trasie najeżonej podbiegami i zbiegami. Od początku rywalizacji w ścisłej czołówce biegu znajdował się zespół z Mniszkowa, który ostatecznie ukończył zawody na trzecim miejscu w województwie.

W składzie brązowych medalistek mistrzostw województwa wystąpiły: Zuzanna Wosek, Zuzanna Mierzwa, Patrycja Stołek, Magda Maciak, Karolina Palus, Andżelika Ziemniak, Klaudia Sobierska, Michalina Karbownik, Klaudia Staniszewska i Paulina Kowalewska. Trenerem zespołu jest Rafał Marszałek.
Na miejscu ósmym sklasyfikowane zostało Gim. Prywatne w Opocznie.

Jeszcze skuteczniej pobiegli chłopcy z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Maz., zdobywając tytuł wicemistrzów województwa łódzkiego. Zarówno w indywidualnych jak i w sztafetowych biegach przełajowych reprezentanci "Trójki" zwyciężyli na etapie miejskim oraz powiatowym. W finale indywidualnych biegów przełajowych, który odbył się w Uniejowie udział wzięło dwóch uczniów tj. Szymon Gajek i Michał Snochowski.

W drodze do finału wojewódzkiego reprezentacja "Trójki" zwyciężyła jeszcze w półfinale, który miał miejsce w Tomaszowie Mazowieckim.

Finał wojewódzki w Poddębicach zgromadził na starcie 12 najlepszych gimnazjów z województwa łódzkiego: G 43 Łódź, G Bedlno, G Kleszczów, G Drzewica, G 2 Wieruszów, G Brzeźnio, G 1 Bełchatów, G 3 Tomaszów Maz., G 22 Łódź, G 3 Skierniewice, G Grabów, G 1 Stryków.
Gimnazjaliści z "Trójki" zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli srebrny medal.
Zwyciężyło Gimnazjum nr 2 z Wieruszowa, trzecie miejsce zajął Grabów, a czwarte Bedlno.

W wicemistrzowskiej ekipie tomaszowskiej "Trójki" startowali: Marcel Sosnowicz, Łukasz Jańczyk, Piotr Tazbir, Adrian Pęczek, Szymon Gajek, Bartłomiej Sobański, Kacper Kuta, Michał Snochowski, Bartłomiej Szewczyk, Konrad Janas, Dawid Arndt. Opiekunami srebrnej drużyny są: Marcin Pogorzała i Wiesław Żmuda.