Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

COVID-19 w Tomaszowie. Podczas konferencji w PCAS doceniono pracowników szpitala, którzy zaangażowali się w walkę z epidemią ZDJĘCIA

Beata Dobrzyńska
Beata Dobrzyńska
Konferencja dotycząca świata po COVID-19 odbyła się w czwartek w Tomaszowie. Była to okazja do podziękowań dla osób zaangażowanych w walkę z pandemią w naszym mieście.

Konferencja pod hasłem „Świat po COVID-19" w Tomaszowie Mazowieckim

Konferencja pod hasłem „Świat po COVID-19. Diagnostyka i leczenie w chorobach zakaźnych” odbyła się w czwartek, 23 lutego, w sali Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorem konferencji jest Tomaszowskie Centrum Zdrowia, dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej na działania związane z podnoszeniem jakości leczenia chorób zakaźnych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. tomaszowscy lekarze, którzy na co dzień leczą osoby z COVID-19 lub mają go za sobą, a także przedstawiciele łódzkiego oddziału NFZ.

Zanim rozpoczęła się część naukowa, dyrekcja Tomaszowskiego Centrum Zdrowia podziękowała podmiotom, które wspomagały szpital w walce z COVD-19. Statuetkę strażaka dla wszystkich strażaków OSP i PSP odebrał Krzysztof Iskierka, dowódca PSP w Tomaszowie, a statuetkę ciężarówki odebrał Henryk Magiera, przedstawiciel firmy Cel-Trans, która również wspomagała swoimi transportem tomaszowską placówkę. Upominki przygotowano również dla oddziałów najbardziej zaangażowanych w walkę z pandemią na czele z oddziałem chorób zakaźnych, odebrali je ordynatorzy tychże oddziałów. Była to również okazja do podziękowań dla oddziałowej oddziału ortopedii, Grażyny Szczepanik, która po ponad 30 latach pracy w tomaszowskim szpitalu odeszła na emeryturę.

W drugiej części konferencji przedstawiono m.in. odczyty o zakażeniach COVID, grypą i RSV, o pocovidowych powikłaniach neurologicznych i pulmonologicznych, o badaniach laboratoryjnych w wykrywaniu chorób zakaźnych, o powrocie do zdrowia i profilaktyce po pandemii. Omówiony zostanie również projekt realizowany przez tomaszowski szpital pod hasłem "Podniesienie poziomu jakości i bezpieczeństwa realizacji procedur diagnostyczno-leczniczych w chorobach zakaźnych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia".

Odczyty poprowadzili dr n. o zdr. Monika Białas, dr n. med. Maja Łudzik, dr n. med. Jarosław Dębiec, dr n. med. Piotr Kupnicki, mgr Monika Garnys oraz mgr Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto