VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK. Puchar starosty dla tomaszowskiej policji (foto)

Andrzej Wdowski
VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK
VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK Format3A
W kręgielni miejskiej w Tomaszowie Maz. w sobotę, 15 grudnia, odbył się VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK. Uczestniczyło w nim 7 zespołów (4-osobowych) reprezentujących 5 tomaszowskich klubów oraz krwiodawcy z 2 klubów z powiatu opoczyńskiego.

Imprezę zorganizowano w roku 60-lecia honorowego krwiodawstwa w PCK. Patronat nad turniejem objął starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski i prezydent miasta Tomaszowa Marcin Witko. Głównym organizatorem turnieju był prezes Klubu HDK PCK przy I LO Antoni Smolarek, a sędzią głównym Grzegorz Wągrodzki. Każdy z zawodników wykonywał 30 rzutów do pełnego ustawienia kręgli.

W klasyfikacji zespołowej wygrała drużyna Klubu HDK PCK przy tomaszowskiej KP Policji zdobywając 368 pkt. i puchar starosty tomaszowskiego. Skład zwycięzców: Grzegorz Kołodziejski, Arkadiusz Knap, Agnieszka Jankowska, Izabela Wojciechowska.
Drugie miejsce i puchar prezydenta Tomaszowa wywalczył Klub HDK PCK „Krewniacy” przy OSP Kamień – 331 pkt. Trzecia lokata i puchar prezesa Klubu HDK PCK przy I LO dla klubu przy ZSP nr 8 Tomaszów - 327 pkt. Kolejne miejsca zajęli krwiodawcy z tomaszowskich klubów: Kropla Życia, ZSP nr 2, Opoczno I, ZSP nr 6.

Wśród kobiet doszło do bardzo wyrównanej walki o pierwsze miejsce. Obie zawodniczki uzyskały po 110 pkt. O kolejności zdecydowały więc wyniki najlepszych serii. Ostatecznie wygrała Agnieszka Jankowska (KPP) przed Zuzanną Chaber ZSP nr 6) i Aleksandrą Gierach (ZSP nr 2) – 100 pkt.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Dariusz Charkiewicz (Kropla Życia) – 153 pkt., przed Grzegorzem Kołodziejskim (KPP) – 133 pkt. i Michałem Dziubińskim (ZSP nr 8) – 125 pkt.

W turnieju prezesów Klubów (10 rzutów) najlepszy był Dariusz Charkiewicz (Kropla Życia) - 46 pkt., drugie miejsce zajął Grzegorz Kołodziejski (KPP) – 43 pkt., a trzecie Piotr Jesionek (Opoczno I) – 35 pkt.

Oprócz pucharów trzem czołowym zespołom wręczono medale, a wszystkim drużynom dyplomy. Natomiast trójka najlepszych kobiet, mężczyzn i prezesów Klubów otrzymała medale i upominki.
W imieniu starosty tomaszowskiego i prezydenta miasta Tomaszowa trofea wręczała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Beata Stańczyk oraz prezesi Klubów Antoni Smolarek, Dariusz Charkiewicz i Tadeusz Przywara.

Współorganizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Klub HDK PCK Kropla Życia.

Z okazji 60-lecia krwiodawstwa w PCK miłą niespodzianką dla uczestników był smakowity tort od Firmy Tomasza Mazurka.