Trzy Puchary Europy dla kickbokserów z Opoczna

Andrzej Wdowski
Trzy Puchary Europy kickbokserów z Opoczna
Trzy Puchary Europy kickbokserów z Opoczna MUKSW FF Sport Opoczno
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Puchar Europy WAKO w Kickboxingu “Polish Open” seniorów, juniorów i kadetów. W zawodach brało udział ponad 400 zawodników a wśród nich reprezentanci Litwy, Białorusi czy Słowacji. Polskie barwy reprezentowali m.in. kickbokserzy z MUKSW FF Sport Opoczno. Opocznianie przywieźli z zawodów aż trzy Puchary Europy WAKO 2016.

W kategorii senior wystartowali Małgorzata Wiktorowicz i Adrian Bednarczyk, Wiktoria Filipczak oraz Piotr Stępień wystąpili w kategorii junior (obydwoje po raz pierwszy w tej kategorii) oraz Wiktor Melka w kategorii kadet. Opocznianie przywieźli z zawodów aż trzy Puchary Europy WAKO 2016.

Najbardziej utytułowany zawodnik MUKSW FF Sport Opoczno Piotr Stępień zdobył dwukrotnie pierwsze miejsce i Puchary Europy WAKO w kategorii -51 kg oraz w kategorii -57 kg. W tej ostatniej Piotr walczył z zawodnikami o dwie kategorie wagowe cięższymi, wygrywając trzy walki, w tym jedną przed czasem.

Wiktor Melka zwyciężył w kategorii +69 kg, wygrywając dwie walki. W finale pokonał zawodnika ze Starachowic, z którym trzy tygodnie wcześniej przegrał w finale na Mistrzostwach Polski Low Kick - juniorów młodszych.

Adrian Bednarczyk wywalczył dwukrotnie trzecie lokaty i Puchary Europy WAKO w formule pointfighting i w formule kick light (pokonując m.in. zawodnika z Kurzętnika, późniejszego zdobywcę Pucharu Europy WAKO full contact).

W rywalizacji seniorek Małgorzata Wiktorowicz stanęła na trzecim stopniu podium Pucharu Europy WAKO.

Pecha miała juniorka Wiktoria Filipczak, która przegrała po emocjonującej walce z reprezentantką Słowacji, późniejszą zdobywczynią Pucharu Europy WAKO.

- Dumni jesteśmy, że możemy coś robić żeby o Opocznie było głośno nie tylko przez pryzmat folkloru i płytek, ale i też kickboxingu - mówi Piotr Nasulewicz, trener opoczyńskich zawodników. - Zaangażowanie i determinacja tych młodych ludzi w dążeniu do celu to dla mnie, jako trenera, wielka satysfakcja.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani