Pomaszerowali dla Niepodległej czyli nietypowa lekcja historii w Poświętnem (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poświętnem oraz Filii w Dębie uczestniczyli w nietypowej, ale jakże ciekawej lekcji historii. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie wyposażeni w biało-czerwone flagi udali się ze swych szkół pieszym rajdem do miejsca pamięci narodowej i patriotycznej jakim jest Szaniec Majora Hubala w Anielinie.

W ponad 6-kilometrowej wędrówce towarzyszyli im nauczyciele i opiekunowie na czele z dyrektorem SP w Poświętnem Andrzejem Gwizdoniem. Rajd otworzyli, a także przybyli na jego zakończenie: Michał Franas – wójt Gminy Poświętne, Maciej Szufladowicz – przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy, a także Maria Grzybek – sekretarz Gminy Poświętne.
Podczas tej patriotycznej akcji nie mogło zabraknąć także największego znawcę losów Hubala, płk. Mariana Zacha. który przy szańcu przybliżył wszystkim uczestnikom historię Hubala, a także mówił czym jest patriotyzm i bohaterstwo.

– To piękna inicjatywa ze strony Szkoły Podstawowej w Poświętnem. Ogromnie cieszy fakt, że nasi uczniowie uczestnicząc w tego typu uroczystym przemarszu nie tylko zademonstrowali swój patriotyzm, ale także mogli utrwalić sobie lekcję historii przy szańcu majora Hubala, a wszystko to z okazji całorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom, policji, naszej OSP Poświętne za organizację i pomoc w tym jakże ważnym pod względem kształtowania postaw patriotycznych wydarzeniu dla młodego pokolenia. – powiedział wójt Michał Franas.

I choć głównym celem organizacji wydarzenia była promocja wartości patriotycznych oraz historycznego dziedzictwa naszego regionu to również nie zabrakło czasu na profilaktykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym. Pogadankę dla wszystkich uczestników rajdu przeprowadzili w tym temacie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Całe wydarzenie zakończyło się integracyjnym ogniskiem z kiełbaskami

  • Polska Dziennik Łódzki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.