22 marca 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie odbyła się XLII Sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego V kadencji. W części uroczystej sesji wręczono nagrody i wyróżnienia sportowe zawodnikom i trenerom za wyniki osiągnięte w rywalizacji sportowej w 2017 roku w dyscyplinach o szczególnym znaczeniu dla Powiatu Opoczyńskiego.
Listy gratulacyjne, puchary i nagrody zwycięskim sportowcom wręczali starosta opoczyński Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Sławomir Rek i Stanisław Przybyła oraz Rafał Marszałek przewodniczący Komisji Kultury i Sportu.
Nagrodzeni sportowcy:
1 miejsce i tytuł Sportowiec Roku Powiatu Opoczyńskiego - Bartłomiej Adamus zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka” w Opocznie
uprawiana dyscyplina (konkurencja) – podnoszenie ciężarów;
kategoria wiekowa – U-17;
klasa sportowa – mistrzowska krajowa;
nazwa klubu zrzeszającego zawodnika - LKS „Opocznianka” w Opocznie;
Najważniejsze/najwyższe osiągnięcia zawodnika:
Mistrzostwa Świata Juniorzy 17 lat, Bangkok (03.10.04.2017 r.) – II miejsce kat. 85 kg, wynik
w dwuboju 318 kg (143+175);
Mistrzostwa Europy Juniorzy 17 lat, Prishtina - Kosowo złoty medal kat. 85 kg wynik
w dwuboju 334 kg (150+184). Najlepszy wynik ME.
2 miejsce - Szymon Zawadzki zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
uprawiana dyscyplina (konkurencja) – kajakarstwo slalomowe, C-1;
kategoria wiekowa – junior;
klasa sportowa – M;
nazwa klubu zrzeszającego zawodnika – Ludowy Klub Kajakowy Drzewica.
Najważniejsze/najwyższe osiągnięcia zawodnika:
Mistrzostwa Europy Juniorów, Hohenlimburg 16-20.08.2017 r. – VI miejsce w konkurencji C-1, III miejsce
w konkurencji C-1x3;
Mistrzostwa Polski Juniorów, Drzewica 2-4.08.2017 r. – I miejsce w konkurencji C-;
Mistrzostwa Polski Seniorów im. Antoniego Krucza, Kraków 07-9.07.2017 r. – I miejsce w zespole
w konkurencji C-1x3, IV miejsce w konkurencji C-1;
Mistrzostwa Świata Juniorów, Bratysława 18-23.07.2017 r. – XV miejsce w konkurencji C-1.
2 miejsce - Wiktor Melka zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
uprawiana dyscyplina (konkurencja) – kick-boxing;
kategoria wiekowa – kadet starszy, junior młodszy;
nazwa klubu zrzeszającego zawodnika - MUKSW FF Sport Opoczno;
Najważniejsze/najwyższe osiągnięcia zawodnika:
Mistrzostwa Europy, Skopje Macedonia wrzesień 2017 r. – II miejsce;
Mistrzostwa Polski, Nowy Targ 22-23.04. 2017 r. – I miejsce;
Mistrzostwa Polski Full Contact, Piotrków Trybunalski 7-9 .04. 2017 r. - III miejsce;
Mistrzostwa Polski K-1 Rules, Legnica 2017 r. 11-12.03.2017 r. – III miejsce;
Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu Light Contact w Rydzynie – III miejsce.
3 miejsce - Przemysław Rutowicz zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
uprawiana dyscyplina (konkurencja) – lekkoatletyka, skok wzwyż;
kategoria wiekowa – junior młodszy;
klasa sportowa – II;
nazwa klubu zrzeszającego zawodnika – UMLKS „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych
w Opocznie;
Najważniejsze/najwyższe osiągnięcia zawodnika:
23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski U 18, Warszawa 04-06.08.17 r., zawody ogólnopolskie - II miejsce w skoku wzwyż, VII miejsce w trójskoku;
PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 Toruń 11-13 luty 2017 r. - III miejsce w skoku wzwyż;
XX Ogólnopolskie Igrzyska LZS Spała 26-27 sierpnia 2017 r. - I miejsce w skoku wzwyż, V miejsce
w skoku w dal;
Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w LA, Piła 3-4 czerwca 2017 r. - I miejsce w skoku wzwyż,
II miejsce w trójskoku;
Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych, Sieradz 10.10.2017 r., zawody wojewódzkie - II miejsce;
III Polanik Cup, Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny, Piotrków Tryb. 16.09.2017 r., zawody ogólnopolskie - I miejsce w skoku wzwyż, II miejsce w skoku w dal.
3 miejsce - Marta Turoboś zawodniczka Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
uprawiana dyscyplina (konkurencja) – kolarstwo;
kategoria wiekowa – elita;
klasa sportowa – mistrzowska;
nazwa klubu zrzeszającego zawodnika – LKK LUKS SŁAWNO;
Mistrzostwa Świata MTB XCE, Chengov Chiny – IV miejsce;
Mistrzostwa Polski MTB XCE, Lublin – I miejsce;
Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym, Sławno – III miejsce;
Mistrzostwa Polski w Drużynie MTB, Warszawa - IV miejsce;
Horal MTB Eliminator, Poprad Słowacja – I miejsce.
II. Nagrodzeni trenerzy:
Mariusz Salamon trener Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka” w Opocznie
Krzysztof Maj trener Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka” w Opocznie
Karolina Dworak trenerka Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” Przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
Jacek Wojtarek trener Ludowego Towarzystwa Sportowego Opoczno Sport Team
Przemysław Gierczak trener Ludowego Klubu Sportowego LUKS SŁAWNO
Adam Pokusa trener Klubu Sportów Walki „K.O Opoczno”
Adrian Stępień trener Klubu Sportów Walki „K.O Opoczno”
Piotr Nasulewicz trener Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Michał Kiljanek trener Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Piotr Podogrocki trener Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Włodzimierz Dębowski trener Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Daniel Jakubczyk trener Klubu Sportowego Ceramika Opoczno
III. Wyróżnienia dla zawodników:
Aleksander Bryłka zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka” w Opocznie
Adrian Adamczyk zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka” w Opocznie
Karina Chuda zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Opocznianka” w Opocznie
Iga Stefańska zawodniczka Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
Adam Podsiadły zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
Mateusz Milczarek zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
Sebastian Kwiatkowski zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
Patryk Nowicki zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pegaz” przy Zespole Szkół Prywatnych w Opocznie
Łucja Wiktorowicz zawodniczka Ludowego Towarzystwa Sportowego Opoczno Sport Team
Daria Leśniewska zawodniczka Ludowego Towarzystwa Sportowego Opoczno Sport Team
Bartłomiej Świątek zawodnik Ludowego Towarzystwa Sportowego Opoczno Sport Team
Anna Szpoton zawodniczka Ludowego Towarzystwa Sportowego Opoczno Sport Team
Agnieszka Szpocińska zawodniczka Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
Michał Sapieja zawodnik Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
Arkadiusz Wach zawodnik Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
Tomasz Budziński zawodnik Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
Marcin Budziński zawodnik Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
Julia Zięba zawodniczka Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS SŁAWNO
Jan Stępień zawodnik Klubu Sportów Walki „K.O. Opoczno”
Mateusz Stępień zawodnik Klubu Sportów Walki „K.O. OPOCZNO”
Karolina Pokusa zawodniczka Klubu Sportów Walki „K.O. OPOCZNO”
Piotr Stępień zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Jan Ptaszek zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Nikola Nasulewicz zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Nadia Nasulewicz zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Natalia Deka zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Julia Deka zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Konrad Pawul zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportów Walki FF SPORT OPOCZNO
Członkowie drużyny piłki siatkowej zunifikowanej
Dawid Mędrecki, Szymon Dąbrowski, Krystian Horniak, Mateusz Rorot, Piotr Bociek
- zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Giganci”
Członkowie drużyny piłki siatkowej zunifikowanej jako pełnosprawni partnerzy
Jakub Skoczylas, Rafał Skoczylas, Sebastian Raczyński, Marcin Szczepańczyk
- zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Giganci” jako pełnosprawny partner
Aleksander Kopczyński zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Maciej Bartos zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Przemysław Szpinek zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Michał Franczak zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Katarzyna Smolarska zawodniczka Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Przemysław Nowak zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Bartosz Łęgosz zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Adam Kopczyński zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Klaudia Raczyńska zawodniczka Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica
Jerzy Strzelecki zawodnik Arkadii Otwock
Mateusz Śliwka zawodnik Klubu Sportowego Paradyż
Bartosz Rokicki, Kacper Panfil, Tomasz Stępień, Jakub Szymański, Bartłomiej Krajewski, Kacper Hanycz, Tomasz Białas, Kacper Serek, Igor Kowalewski, Oskar Rutowicz, Dominik Wojciechowski, Ernest Warczyk, Nicolas Basiak, Brajan Janc, Kacper Mazurek - zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Ceramika Opoczno
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?