Lekkoatleci MKS Tomaszów Maz. i Pegaza Opoczno mistrzami województwa juniorów i juniorów młodszych (Foto)

W Łodzi w dniach 25-26 maja odbyła się Regionalna Runda Drużynowych Mistrzostw Polski U-20 i mistrzostwa województwa juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze wypadli w nich zawodnicy MKS Tomaszów Maz. i UMLKS Pegaz Opoczno, stając wielokrotnie na podium, również na jego najwyższym stopniu.

Zawodnicy MKS Tomaszów Maz. najlepiej wypadli w konkurencjach technicznych.

W rzucie oszczepem w kat. U-20 tomaszowianie zajęli wszystkie miejsca na podium. Triumfował Maksymilian Wróblewski - 46,70 m, drugi był Patryk Muchlada - 46,62 m, a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Goździk - 27,99 m.

W skoku o tyczce wygrał Patryk Muchlada - 3.52 m, a drugi był Maksymilian Wróblewski - 2.92 m.

W rzucie dyskiem triumfował Bartłomiej Goździk z wynikiem 46,84 m.

W konkursie pchnięcia kulą pań w kat. U-20 wygrała Julia Bieganowska osiągając 7.99 m.

W rzucie dyskiem pań w kat. U-18 drugie miejsce zajęła Wiktoria Wajszczyk - 32,32 m, a czwarty wynik w konkursie uzyskała Aleksandra Karpińska - 30,72 m.

Na podium stanęli także oszczepnicy MKS w kat. U-18. Drugi był Julian Zięba - 46,62 m, a trzeci Szymon Gajek - 27,99 m. Szymon startował też na 100 m zajmując piąte miejsce z wynikiem 11.88.

W czołówce uplasowały się również skoczkinie w dal w kat. U-18. Czwarty wynik uzyskała Adrianna Zakrzewska - 4,32 m, a szósta była Oliwia Bobrzyk - 3.90 m.

Powody do satysfakcji mieli także zawodnicy z Opoczna z klubu UMLKS Pegaz działającego przy Zespole Szkół Prywatnych. Wywalczyli bowiem cztery tytuły mistrzowskie.

Iga Stefańska okazała się najszybsza w kat. U-18 w biegach na 100 i 200 m. Uzyskała czasy 12,53 i 25,65.

W soku wzwyż w kat. U-20 zwyciężył Przemysław Rutowicz pokonując wysokość 191 cm, a w trójskoku w tej samej kategorii najlepszy był Adam Podsiadły z rezultatem 13,21 m. Drugie miejsce zajął Przemek Rutowicz z wynikiem 12,73 m. Drugi był też Adam Podsiadły w skoku w dal - 6.23 m.

W konkursie trójskoku i w skoku w dal w kat. U-18 startowała Natalia Karlińska. W trójskoku była czwarta - 9.10 m, a w skoku w dal piąta - 4.32 m.