Katarzyna Chryczyk z AZS AWF Kraków i Maciej Stępień z Antek Team Tomaszów Maz. triumfują w Spale na dystansie 6 km (foto+film)

Andrzej Wdowski
Katarzyna Chryczyk i Maciej Stępień triumfują w Spale
Katarzyna Chryczyk i Maciej Stępień triumfują w Spale Andrzej Wdowski
Katarzyna Chryczyk z AZS AWF Kraków i Maciej Stępień z Antek Team Tomaszów Maz. zostali triumfatorami biegu na 6 km rozegranego dzisiaj (8 września) w lasach spalskich w ramach imprezy z cyklu "Trasy biegowe województwa łódzkiego". Na starcie stanęło 70 biegaczy z całego kraju. Start i meta usytuowane były przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W rywalizacji pań drugie miejsce zajęła Natalia Grzegorczyk z Kraśnicy (nr 63), reprezentująca Team Wandy Panfil, a na trzecim miejscu bieg ukończyła tomaszowianka Małgorzata Wójcik. Czwartą i piątą lokatę zajęły zawodniczki z Wanda Panfil Team - Agnieszka Plich i Joanna Wojtakowska. Jako szósta przybiegła Kamila Michalak z Warszawy.

W zmaganiach panów drugie miejsce wywalczył Mateusz Kożwirski z LZS Koluszki, biegnący z nr...2. Trzeci był Emil Blank z Antek Team. Czwarte miejsce zajął Rafał Kałuża KS Feniks Opoczno, piąty był Piotr Wojciechowski z Poświętnego, a szósty Rafał Brzostowicz z Tomaszowa Maz., obaj startujący w barwach Wanda Panfil Team.

Warto dodać, że panie Katarzyna Chryczyk i Natalia Grzegorczyk w klasyfikacji open zajęły trzecie i szóste miejsce. Natalia wygrała niedawno 37. Bieg im. Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Maz. na dystansie 10 km.

Najlepsi otrzymali puchary, które wręczył im Mirosław Hubar, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów okolicznościową koszulkę.

Po zakończonym biegu wszyscy zawodnicy zaproszeni zostali na poczęstunek do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.