Honorowi krwiodawcy walczyli na kręgielni. Agnieszka Jankowska i Tomasz Domagała najlepsi (Zdjęcia)

Katarzyna Jęczmień, aw
Honorowi krwiodawcy walczyli na kręgielni
Honorowi krwiodawcy walczyli na kręgielni Katarzyna Jęczmień
W kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. w sobotę odbył się VI Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK. Uczestniczyło w nim 7 zespołów reprezentujących 4 tomaszowskie kluby oraz krwiodawcy z 3 klubów z powiatu opoczyńskiego. Patronat nad turniejem objął prezydent miasta Tomaszowa Marcin Witko.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała zastępca prezydenta miasta Zofia Szymańska.

Każdy z zawodników wykonywał 30 rzutów do pełnego ustawienia kręgli.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna Klubu HDK PCK „Kropla Życia II” z Tomaszowa zdobywając 335 punktów i puchar prezydenta miasta. W ekipie zwycięzców występowali: Piotr Rogala, Mariusz Ziemnicki, Artur Głowa.
Drugie miejsce i puchar Zarządu Oddziału Rejonowego PCK wywalczył zespół klubu „Krewniacy” z Kamienia (328pkt.). Trzecia lokata i puchar Buda Jubiler dla klubu przy tomaszowskiej Komendzie Powiatowej Policji - 323 pkt. Kolejne miejsca zajęli krwiodawcy z Kropli Życia I, Węzła PKP Idzikowice, Opoczno I i I LO Tomaszów.

Wśród kobiet ponownie wygrała Agnieszka Jankowska– 99 pkt. przed Ewą Błażejewską – 88 pkt. (obie KP Policji) i Martą Pawelczyk (Opoczno I) – 81 pkt.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Tomasz Domagała (PKP Idzikowice) – 157 pkt. przed Krzysztofem Milczarkiem (KP Policji) – 136 pkt. i Piotrem Rogalą (Kropla Życia) – 127 pkt.

W turnieju prezesów klubów tylko jednym punktem wygrał Marcin Jęczmień (Kropla Życia) – 119 pkt. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Gawin (Krewniacy) – 118 pkt., a trzecie Krzysztof Milczarek (KP Policji) – 99 pkt.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju trzem czołowych zespołom wręczono puchary i medale, a wszystkim ekipom dyplomy. Trójka najlepszych kobiet, mężczyzn i prezesów otrzymała medale i nagrody rzeczowe.

Nagrody ufundowali Urząd Miasta, jubiler Barbara Buda, ZOR PCK i Kropla Życia. Trofea wręczali: prezes Oddziału Rejonowego PCK Małgorzata Snopek i Barbara Buda. Po raz kolejny funkcję sędziego głównego pełnił Antoni Smolarek.

Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Rejonowego PCK, Kluby HDK PCK „Kropla Życia” i przy I LO przy współudziale Urzędu Miasta, który co roku wspiera finansowo tę imprezę. Bezpośrednio do przygotowania i przeprowadzenia turnieju zaangażowali się Antoni Smolarek, Katarzyna i Marcin Jęczmień, Barbara Kobacka i Małgorzata Snopek. Zabezpieczenie medyczne oraz pomoc w biurze zawodów zapewniła grupa SIM PCK z Wojciechem Kobackim.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0