Damian Żurek z KS Pilica czwartym sprinterem Pucharu Świata Juniorów. Do medalu zabrakło mu 4 setne sekundy!(foto)

Andrzej Wdowski
Damian Żurek z Pilicy czwartym sprinterem Pucharu Świata Juniorów
Damian Żurek z Pilicy czwartym sprinterem Pucharu Świata Juniorów Andrzej Wdowski
Biegami na 500 m rozpoczęły się dzisiaj zmagania panczenistów w drugim dniu Pucharu Świata Juniorów i Młodzieżowców, rozgrywanego w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Najszybsi okazali się Holenderka i Japończyk, świetnie zaprezentował się tomaszowianin Damian Żurek z KS Pilica, który wywalczył czwarte miejsce. Na pozycji piątej ukończyła rywalizację na 1500 m Karolina Gąsecka.

Wśród pań na 500 m brylowała Holenderka Michelle de Jong. Jako jedyna w stawce panczenistek pokonała granicę 39 sekund. Czas jaki uzyskała 38,78 jest nowym rekordem tomaszowskiego toru. Oprócz złotego medalu, który wręczył jej wiceprezydent Tomaszowa Maz. Tomasz Jurek, Holenderka odebrała też z jego rąk statuetkę za ustanowienie nowego rekordu toru.

W rywalizacji młodzieżowej po srebrny medal na 500 m sięgnęła Andżelika Wójcik.

Niezwykle zacięta i wyrównana walka toczyła się wśród panczenistów. Klasą dla siebie był Japończyk Koki Kubo, który pokonał 500 m w 35,80. To jego już drugi złoty medal, wygrał bowiem też sobotni wyścig na 1000 m. Japończyk pokonał dwóch Chińczyków Kaibo Hou i Chen Wanga, którzy uzyskali 35,93 i 36,06.

Tuż za wymienioną trójką medalistów, na miejscu czwartym sklasyfikowany został tomaszowski panczenista Damian Żurek. Pobiegł on bardzo dobrze i uzyskał czas 36,10. A więc tylko o cztery setne sekundy gorzej od brązowego medalisty. Szkoda, że Damianowi nie udało się wskoczyć na podium.

Dzisiaj (25 listopada) w ostatnim biegu indywidualnym na 1500 m w rywalizacji pań zdecydowanie dominowały Holenderki, zajmując wszystkie miejsca na podium. Były poza zasięgiem rywalek. Wygrała Femke Kok z czasem 2.01,97. Tomaszowianka Karolina Gąsecka zakończyła rywalizację na piątej pozycji z wynikiem 2.05,41.

Na 1500 m wśród panów najszybszy był zwycięzca wczorajszego wyścigu na 3 km Norweg Hallgeir Engebraten. Polacy na dalszych miejscach.

Dzisiaj czeka nas jeszcze wyścig ze startu wspólnego. Nasi młodzi panczeniści, a szczególnie panie, mogą postarać się o niespodzianki. Kibice na to liczą...