40-lecie kajakarstwa w Drzewicy. Przemek Nowak wicemistrzem, a Szymon Zawadzki z brązem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (foto)

Andrzej Wdowski
40-lecie kajakarstwa w Drzewicy. Młodzieżowe MP, XIII Memoriał im. R. Korzeniewskiego i Liga Młodzików Marek Chłopek/emcek
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, XIII Memoriał im. Roberta Korzeniewskiego i finał Ligi Młodzików - to imprezy w kajakarstwie górskim jakie rozgrywane były w miniony weekend (5-7 października) w ramach obchodów 40-lecia kajakarstwa w Drzewicy. Zawodnicy gospodarzy byli w tym imprezach mocno widoczni i stawali na podium.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zawodnicy LKK Drzewica dwukrotnie stawali na podium w konkurencji kanadyjek jedynek.
Tytuł wicemistrza zdobył Przemysław Nowak, a jego klubowy kolega Szymon Zawadzki wywalczył brązowy medal. Mistrzem Polski został Kacper Sztuba z AZS AWF Kraków.

Obaj kajakarze z Drzewicy uplasowali się też w czołówce XIII Memoriału im. Roberta Korzeniewskiego. Przemek Nowak sklasyfikowany został na pozycji czwartej, a Szymon Zawadzki ukończył wyścig na miejscu szóstym.

W ślady starszych reprezentantów LKK Drzewica poszli także najmłodsi przedstawiciele tego klubu.

W finale Ligi Młodzików świetnie spisał się Ariel Kasiński, który bezapelacyjnie wygrał rywalizację w K-1 chłopców i został zwycięzcą ogólnopolskiego challenge'u w tej kategorii wiekowej.
Na podium na miejscu trzecim ukończyła zmagania wśród dziewcząt Klaudia Smolarek.
Klaudia w końcowej klasyfikacji Ligi Młodzików też sklasyfikowana została na trzeciej pozycji.