Adepci Tomaszowskiej Akademii Taekwondo zdobyli 18 medali na mistrzostwach młodzików ZDJĘCIA

Dag
Tomaszowska Akademia Taekwondo
W Stęszewie koło Poznania odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo oraz Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski dla Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwondo. Tomaszowscy adepci Akademii Teakwondo przywieźli w sumie aż 18 medali! Dodatkowo wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się do ogólnopolskich turniejów.

W miniony weekend w Stęszewie koło Poznania odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo oraz Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski dla Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwondo.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący Tomaszowska Akademię Taekwondo zakwalifikowali się do ogólnopolskich turniejów, które odbędą się w najbliższych tygodniach. Tomaszowscy adepci przywieźli aż 18 medali!

W kategorii młodzików medale zdobyli:
srebrne w swoich kategoriach: Anita Szuptarska i Joanna Bąbka
brązowe: Natalia Adamowicz i Leon Jabłoński.

Tuż przed strefą medalową uplasowali się pozostali tomaszowscy młodzicy tj. - Anna Gawłowska, Samanta Kapała, Sofia Sęk i Maja Wójcik, a także Nikodem Kejna, Mateusz Micielski, Mateusz Czech, Eryk Gwioździk, Franciszek Ziętara, Wiktor Fałek.

W rywalizacji juniorów młodszych najlepiej spisała się Barbara Grałek zdobywając brązowy medal w konkurencji układów i złoto w konkurencji walk do 46 kg. Oprócz Basi w walkach srebro zdobyła także Joannna Smolarczyk w kat. - 50 kg.

Swoje walki o medale minimalnie przegrały Zuzanna Mieszczankowska, Małgorzata Pytel i Aleksandra Hoinkes.

Wśród juniorów młodszych najlepiej spisał się Alex Wójcik, który zdobył srebro w układach i srebro w walkach - 52 kg. Świetny występ zaliczył także Filip Palimąka wygrywając kategorię walk do 70 kg. Poza nimi medale srebrny zdobył Alan Żak w walkach powyżej 70 kg, a brązowe Mateusz Palimąka - 64 kg, Tobiasz Kapała pow. 70 kg., Mateusz Milczarek - 58 kg.

Wśród juniorów bezkonkurencyjna w układach i walkach - 55 kg była Julia Majda. Złoto w walkach do 50 kg zdobyła Natalia Gielzak natomiast srebro w walkach do 75 kg zdobył Jurand Kryszewski. Zawodnicy trenują pod okiem Mistrzyni Świata w tej dyscyplinie, posiadaczki V Dana - Marty Mysur.

- Wszyscy zawodnicy pokazali ogromne serce do walki i udowodnili, że ciężka praca ma swoje przełożenie i świetnie owocuje na zawodach - cieszy się z wyników trenerka, Marta Mysur.