16-letni Antoni Ulas, pływacki talent z Sieradza, zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Złoty medal wywalczył w sztafecie ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Zawody rozegrano w Bydgoszczy
Zawody rozegrano w Bydgoszczy MKS Trójka Łódź
Kolejny sukces w rozwijającej się karierze sportowej odniósł młody pływak z Sieradza. Antoni Ulas w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 16 lat zdobył złoty medal. Zwycięstwo odniósł w sztafecie.

Tegoroczne Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16 lat zostały rozegrane w Bydgoszczy. Antoni Ulas, który obecnie trenuje w klubie MKS Trójka Łódź, na zawodach zdobył złoto w sztafecie 4x100 metrów w stylu zmiennym (razem z drużyną w składzie: Olivier Urbaniak, Piotr Piątkiewicz, Jan Gajda. Trenerzy: Tomasz Melka , Oliwer Paczyński). Szesnastolatek z Sieradza domknął zwycięski start płynąc na ostatniej zmianie stylem dowolnym. To nie wszystko. Dwa razy - już w innych składach - zajął 4. miejsce w sztafecie na 4x200 m i 4x100 m stylem dowolnym. W Bydgoszczy walczył także w pięciu konkurencjach indywidualnych. Tu zajmował miejsca od 21. do 31.

Przed rokiem Antoni Ulas, wówczas zawodnik MUKS Wodnik Łask, spisał się znakomicie w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat rozegranych w Gliwicach. Został wówczas 17. zawodnikiem w Polsce na dystansie 100m stylem zmiennym.

Jakie były początki młodego pływackiego talentu z Sieradza Antoniego Ulasa? Jakie ma sportowe marzenia? O tym pisaliśmy TUTAJ. KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ:

Pływacki talent z Sieradza. 14-letni Antek Ulas, zawodnik MU...